Wszystko, co musisz wiedzieć o skoku w tandemie – część 2

Kontynuujemy wątek wszystkiego, co trzeba wiedzieć o skoku w tandemie.

W jakich warunkach pogodowych odbywa się skok?

Nie można skakać przy każdej pogodzie. Skoki spadochronowe organizuje się zwykle od wiosny aż do jesieni, kiedy aura sprzyja skakaniu, a widoki są najładniejsze. Przeszkodą w skokach są: deszcz, burze, grad, silny wiatr. W przypadku, w którym pogoda nie jest odpowiednia, skok przekładany jest na inny termin.

paraglider-115829_640

Jak filmuje się skoki tandemowe?

Do skoku tandemowego można dokupić usługę jego rejestracji. W tym przypadku za udokumentowanie wydarzenia odpowiada dodatkowy skoczek, dlatego też pociąga to za sobą wyższy wydatek rzędu 250 złotych. Dodatkowy skoczek ma kamerę zamontowaną na kasku, co pozwala na uzyskanie lepszej jakości materiałów niż przy nagrywaniu „z ręki”.

Jak ubrać się na skok spadochronowy?

Na lotnisku otrzymuje się niezbędne wyposażenie, w tym gogle oraz kombinezon, dlatego nie trzeba przygotowywać się specjalnie. Oczywiście, należy wziąć z sobą ubrania dopasowane, ale nie krępujące ruchów, na przykład spodnie typu bojówki, szorty, legginsy czy nawet jeansy, do tego dopasowaną bluzkę. Gdy pogoda jest zimniejsza, przyda się dodatkowo kurtka sportowa. Nie można zapomnieć o sznurowanym obuwiu, ale można też skakać boso. Kobiety mające długie włosy powinny je spiąć.

Jak podarować skok w prezencie?

Skoki tandemowe są świetne jako niespodzianka dla bliskiej osoby. Jak ją podarować? Wystarczy wykupić voucher upominkowy na stronie internetowej szkoły spadochronowej. Wtedy to osoba obdarowana sama będzie mogła wybrać termin skoku zgodnie ze swoimi kalendarzem. Skok można podarować w formie pliku czy też w eleganckiej kopercie po wydrukowaniu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *