Czy w tandemie mogą skakać osoby niepełnoletnie?

Skoki tandemowe to niezwykła okazja do tego, aby spełnić swoje marzenia. Teraz korzysta z takiej oferty wiele osób, które od dawna marzyły o skakaniu. To również popularny prezent. Czy jednak w skoku spadochronowym może wziąć udział osoba poniżej 18. roku życia?

parachutes-539890_1280Jak najbardziej tak, ale musi ona spełnić wtedy odpowiednie wymagania nałożone na nią przez szkołę spadochronową. Wiek nie jest wobec tego żadnym ograniczeniem.

Pozwolenie od opiekunów

Osoba niepełnoletnia powinna przede wszystkim dostarczyć do szkoły spadochronowe zaświadczenie o zgodzie rodzica lub opiekuna prawnego na skok ze spadochronem. W przypadku, w którym skoki odbywają się rodzinnie, można na miejscu dopełnić wszystkich związanych z tym formalności. W przeciwnym przypadku niepełnoletni klient nie będzie dopuszczony do skoku.

Przeciwwskazania

Druga ważna kwestia to przeciwwskazania psychofizyczne. W tym przypadku u młodych osób to w szczególności zbyt niski wzrost. Najczęściej szkoły spadochronowe ze względów bezpieczeństwa nie dopuszczają do skoku osób mających poniżej 120-140 centymetrów wzrostu – limit jest zależny od wykorzystywanych przez szkołę uprzęży. Także przestrzegać należy granicy maksymalnej wagi, którą jest 100-120 kilogramów. Czasami stosuje się dodatkowo granicę wiekową, którą jest 7-10 lat – tutaj także szkołą ustala ją samodzielnie.

Zatem jeżeli chcesz skoczyć ze spadochronem i masz poniżej 18 lat lub też myślisz o tym, aby zrobić komuś bliskiemu miłą niespodziankę, jednak nie jest to osoba pełnoletnie, skok spadochronowy w tandemie jak najbardziej jest dostępny po spełnieniu określonych wymogów.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *